Akbank Cepbank ile Para Çekme

Akbank Cepbank ile Para Çekme

Cep telefonu uygulaması ile cebe para gönderme özelliği, Akbank müşterilerine ve Akbanklı olmayan müşterilere de sunuluyor. İnternet üzerinden Akbank Direkt Mobil uygulamasını indirerek, istenilen cep telefonuna para gönderme işlemi yapılabilir. Akbank cepbank ile para çekme işlemlerinde, mobil uygulama tüm işletim sistemli akıllı cihazlara, ücretsiz olarak sunuluyor.

Akbank İle Cepbank Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Akbank Cepbank

Akbank Direkt Mobil uygulamasını indirdikten sonra, şifre ile giriş yapılır ve işlem menüsüne geçilir. Para Transferleri menüsünde bulunan ”Cep Telefonuna” sekmesi seçilerek, para transferi sağlanabilir. Mobil uygulama ile Akbank uygulamasından yapılan cepbank transferlerinde belirlenmiş yatırım ve çekim tutarları bulunuyor. Hem işlemlerde hem tutarlarda kullanıcılara sunulan limitler şu şekildedir;

  • Gönderen: Para gönderen kişi günlük olarak 2 kez işlem yapabilir. İşlemlerde gönderilen tutarın toplamı, maksimum 500 TL olarak belirtilmiştir. Haftalık ise maksimum 1.000 TL tutarında en fazla 4 kez cepbank transfer işlemi yapılabilir.
  • Alan: Para gönderilen kişi Akbank cepbank ile para çekme işleminde; haftalık en fazla 4 kez, günlük en fazla 2 kez işlem yapabilir. Cepbank ile yapılan transferlerde günlük maksimum 500 TL, haftalık 1.000 TL ve aylık cepbank ile 1.500 TL çekim işlemi yapabilir. Aylık olarak cepbank transferlerinde yapılabilecek maksimum işlem, 6 kez olarak belirlenmiştir.

Akbank Cepbank İşlem Detayları

Akbank uygulaması ile cepbank transferlerinde, kullanıcılar kendi cep telefonlarına para transferi yapamıyor.

  • Gönderen kişi tarafından transfer edilen para, alıcı tarafından 24 saat süresinde çekilmezse, işlem iptal olur.
  • Gönderen kişi tarafından transfer edilen para, alıcı tarafından 3 defa üst- üste yanlış bilgiler girilirse, işlem iptal olur. Bilgiler kısmında; referans, tutar detayları yer alıyor.
  • ”Para gönderi İptal Et” işleminde, para henğz çekilmemiş ise 24 saat süresinde iptal edilebilir.
  • ”Akbank ATM’sine Para Gönder” işleminde henüz para çekilmemiş ise, işlem iptal edilebilir.
  • Akbank cepbank ile başka bir Akbank hesabına veya akbank ATM’sine para gönderimi yapılabilir. Akbank cepbank ile para çekme işlemleri, kullanıcılar tarafından alıcı veya gönderici fonksiyonlarına göre değerlendirilebilir.

Akbank kredi kartı ile cepbank işlemlerinden para transferlerini aynı menü üzerinden sağlayabilirsiniz.

Yorum yapın