Cepbank Limitleri

Cepbank Limitleri

Cepbank uygulaması ile hizmet veren bankalar, nakit çekim ve internet kullanımlarına göre farklı limitler sunuyor. İşlem ve hesap güvenliği için uygulanan cepbank limitleri, her bankanın kendi belirlediği oranlara göre sağlanıyor. Mobil uygulama ile kullanılan cepbank işlemi, cep telefon numarası girilerek yapılır.

Cepbank limitleri banka tarafından belirlendiği gibi, kullanıcı tarafından da belirlenebilir. E-mağazacılık sistemleri, kişiden kişiye para gönderme, e-ticaret, hizmet ve ürün satışı sunan internet siteleri, bahis ve oyun siteleri gibi bir çok platformda, cepbank ile para yatırım- çekim işlemleri yapılabilir.

Cepbank Limitleri Nelerdir?

Türkiye’de faaliyet gösteren banka kuruluşları, kendi cepbank uygulamaları ve limitleri ile hizmet veriyor. Nakit avans, taksitli nakit avans, para çekme, para gönderme, transfer gibi farklı işlemlere göre cepbank limitleri belirleniyor. E-gambling sitelerine yapılan yatırım ve çekimlerde, siteler ile yapılan anlaşmalara göre belirleniyor. Cepbank hizmeti veren bankalar;

  • Garanti Bankası
  • İş Bankası
  • İNG Bank
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • TEB bankaları bulunuyor.

Cepbank uygulamasıyla hizmet veren bankaların cepbank limitlerini, resmi web sayfalarında, mobil şubelerde ve internet bankacılığı web sayfalarında bulabilirsiniz.

Yatırım ve Çekim İşlemlerinde Cepbank Limitleri

Cepbank Ekranı

Para gönderme ve para alma işlemlerinde kullanılan cepbank uygulaması ile, istenilen kişinin cep telefonuna para gönderme işlemi yapılabiliyor. İnternet sitelerinde hizmet ve ürün ödemesi için yine cepbank uygulaması ile işlem yapılabilir.

  • Para Gönderme: Bankalar, günde 1 kez veya en fazla iki kez cepbank ile para gönderme hizmeti sunuyor. Bankaların uygulamalarına göre; 1.000 TL, 2.000 TL veya 3.000 TL’ye kadar günlük cepbank para gönderme işlemleri yapılabiliyor. Haftalık ve aylık en fazla gönderim sefer ve limiti, yine bankaların belirlediği oranlarda yapılıyor.
  • Para Alma: Cepbank ile gönderilen para çekimleri günlük 1 kez ya da bankalara göre günlük 2 kez yapılıyor. 1.000- 2.000- 3.000 TL veya 500 TL gibi her bankanın sunduğu farklı limitler ve oranlarla, cepbank para çekme işlemi yapılabiliyor. Cepbank limitleri dahilinde transfer edilen paraların 24 saat içerisinde çekilmesi gerekiyor. Bankaların mobil uygulamalarında, işlem seçeneklerinden cepbank menüsüne giriş yaparak, güncel limitleri öğrenebilirsiniz.

Yorum yapın