İş Bankası Karekod İle Para Çekme

İş Bankası Karekod İle Para Çekme

QR kod uygulaması ile ATM’den direkt para çekme ve yatırma işlemi yapılabiliyor. Üstelik karta gerek olmadan, cep telefonu ekranından hızlı işlem yapabilirsiniz. İş Bankası karekod ile para çekme işlemleri için, İş Bankası mobil internet şubesinden şifre alınması gereklidir. Mobil uygulamayı indirerek veya İŞCep bankacılık hizmetlerinden işlem yapılabilir.

İş Bankası Karekod İle Para Çekme Adımları

Bankamatik kartı yahut kredi kartı yanınızda olmadığında bile ATM’den para çekebilirsiniz. Karekod uygulaması ile Android, IOS ve Windows işletim sistemiyle kullanılan cep telefonlarından, İşCep uygulamasını indirin. Para çekme işlemi için;

  • İşCep sayfasından, bankacılık işlemleri bölüne giriş yapılır.
  • ”Para Çekme” sekmesi seçilir.
  • Para çekme seçeneklerinden ”Karekod” sekmesi seçilir
  • Para çekilmek istenen hesap seçilir.
  • Çekilmek istenen tutar girilir.
  • İş Bankası ATM’den 9 tuşuna basılır ve açılan ekrandan QR kod, İşCep mobil ekrana okutulur.
  • Paranız hazır, ATM’den alabilirsiniz.

Kare kod uygulaması, karekod teknolojisi ile kullanılır. Android işletimli cep telefonlarında 4.1 sürüm kullanan cihazlar, IOS işletimli telefonlarda IOS 8 ve üzeri cihazlar uygulamayı kullanabilirler.

İş Bankası Bluetooh İle Para Çekme

İş Bankası karekod ile para çekme işleminde mobil cihaz uyumu bulunmayan müşteriler için bluetooth ile para çekme seçeneği sunuluyor. Bluetooth teknolojisi ile kredi kartı, bankamatik kartı yanınızda bulunmasa da ATM’den para çekebilirsiniz. Güvenli, hızlı ve kolay şekilde para çekme hizmeti sağlayan bluetooth uygulaması için;

  • Gerekli Donanım: Android, IOS veya Windows Phone işletim sistemli mobil cihazlardan, İŞCep mobil uygulaması indirilmelidir. Sanal uygulama marketlerinde ücretsiz olarak sunulan İş Bankası mobil uygulaması ve İşCep internet şubesi için giriş şifresi alınır. Bankacılık işlemleri açılarak, buletooth ile para çekme işlemi yapılır.
  • Para Çekimi: İşCep uygulamasına girilerek ”Para Çekme” butonu seçilir. Para çekilecek hesap seçilir ve çekim tutarı girilir. İş Bankası bankamatiklerinde bulunan Bluetooth etiketine, mobil telefon yaklaştırılır. Eşleşme sağlandığında, bankamatikten paranızı alabilirsiniz.

İş Bankası Cep Anahtar İle Para Çekme

Tek kullanımlık şifre özelliği ile İş Bankası bankamatiklerinden para çekme işlemi yapabilirsiniz. İş Bankası kare kod ile para çekme için İşcep uygulaması yüklendiğinde ”Cep Anahtar” sistemi de kullanılabilir. ATM’lerden ”Kartsız İşlem” menüsü seçilerek, hızlı ve kolay para çekme işlemi yapılır.

Yorum yapın